Европейската футболна централа (УЕФА) се извини на феновете за хаоса преди и след финала на Шампионската лига на „Стад дьо Франс“ във френската столица Париж, след като първоначално ги обвини за проблемите.
„УЕФА се извинява искрено на всички зрители, които трябваше да преживеят или да станат свидетели на плашещи и тревожни събития преди финала в Шампионската лига. Нито един футболен фен не бива да бъде поставян в такава ситуация и това не трябва да се случва отново“, се казва в изявлението, публикувано снощи на официалния сайт на централата.
Фенове, включително деца, бяха пръскани със сълзотворен газ, тормозени и атакувани докато се опитваха да влязат на стадиона, припомня БТА. УЕФА побърза да обвини за хаоса и насилието късното пристигане на феновете, а след това обвини и притежателите на фалшиви билети. Министърът на вътрешните работа на Франция Жералд Дарманен пък определи използването на сълзотворен газ като оправдано.
От УЕФА обаче заявиха, че е възложено независимо разследване за идентифициране на проблемите и отговорните за тях – клубове, федерации, фенове, охрана и всички участниците в организацията на финалния двубой, който се забави с повече от половин час.
То ще бъде водено от д-р Тиаго Брандао Родригеш от Португалия и цели да установи точно събитията в часовете преди мача между отборите Ливърпул и Реал Мадрид, както и да извлече уроци, за да не се стигне до повторение на случилото се. Докладът ще бъде публикуван след изготвянето му.
Английският Ливърпул първи отправи официално оплакване и желание за отговори, а по-късно бе последван и от испанския гранд. Реал Мадрид спечели с 1:0 и триумфира с титлата в Шампионската лига.







В "България сутрин" на 5 август от 9:30 часа: Има ли опасност АЕЦ "Козлодуй" да спре заради пресъхващия Дунав?
Заснеха мъж да предизвиква пожар умишлено край Чирпан
"Пепеляшка" оживява на открита сцена в София
Времето утре: Жега, живакът стига 38 градуса
Турският здравен министър оказа първа помощ на пътник, получил криза по време на полет
В кадър: “Квадрат 500” представя 21 графики на Франсиско Гоя
Заводите на Dacia и Ford затвориха заради пресъхващия Дунав
Eдин от най-странните японски всъдеходи е изложен за продажба
Американци превърнаха BMW M4 Competition в... пикап
Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
UFC отчете ръст въпреки загубата от 30 милиона долара за събитието в Белия дом
Ислам Махачев: Турки Алшейх ми предложи боксов мач
Ислам Махачев: Сега, честно казано, се чувствам много по-комфортно
Андрей Димитров: Българската борба се нуждае от обединение
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
Коментари
Напиши коментар21:39 | 4 юни 2022 г.
16:48 | 4 юни 2022 г.
11:31 | 4 юни 2022 г.
11:11 | 4 юни 2022 г.
Напиши коментар