Лионел Меси реализира пет гола за победата на Аржентина с 5:0 срещу Естония в приятелски мач.

Един от най-великите футболисти за всички времена откри резултата от дузпа още в деветата минута на срещата в северния испански град Памплона.

Папу Гомес асистира за второто попадение на нападателя на Пари Сен Жермен точно преди почивката.

34-годишният Меси оформи своя хеттрик две минути след началото на втората част при центриране на Науел Молина. До края бившият играч на Барселона се разписа още два пъти - в 71-ата и 76-ата минута на двубоя.

Меси има 86 попадения в общо 162 изиграни мача с екипа на двукратните световни шампиони.

На ниво национален отбор нападателят на Аржентина вече е с два гола повече от унгарската легенда Ференц Пушкаш (84).