Украйна надигра Армения с класическото 3:0 у дома в двубой от първа група на Лига В от турнира Лига на нациите. И трите попадения за възпитаниците на Олександър Петраков паднаха след почивката.

Тон за успеха даде Руслан Малиновски, който откри резултата след около час игра. Олександър Караваев покачи на 2:0 в 77-та минута, а седем по-късно влезлият от резервната скамейка Витали Миколенко оформи класиката.

С победата Петраков и компания са еднолично начело в групата с пълен актив от шест точки след две изиграни срещи, след като се наложиха над Република Ирландия с 1:0 като гост. Арменците са трети с три пункта, колкото има и Шотландия, който по-късно тази вечер гостува на ирландците.

В следващите мачове от групата Армения приема Шотландия, докато Украйна е домакин на Република Ирландия – и двата мача са на 14 юни. /БГНЕС