Швейцария надви Португалия с 1:0 след гол още след 57 секунди и записа първи точки в група 2 на Лига А в Лигата на Нациите. Вратарят Йонас Омлин бе с основен принос за триумфа след отлични спасявания.

Гостите играха без Кристиано Роналдо, но имаха няколко много добри ситуации, особено след почивката, които пропуснаха и така бяха изпреварени в класирането от Испания, като останаха със 7 точки. Швеайцарците пък вече имат 3.

При домакините промените бяха 4 от последния мач. За Португалия разликите бяха цели 7 от предишния двубой. Суперзвездата Кристиано Роналдо получи почивка за Португалия, а Бернардо Силва, Диого Жота и Гонсало Гедеш останаха  на пейката.

Началото обаче бе отлично за Кръстоносците, след като Видмер центрира отдясно и Харис Сеферович засече с глава, пращайки топката в мрежата на Руи Патрисио. Това бе най-бързият гол в историята на турнира.

Минути по-късно домакините получиха дузпа, но след преразглеждане от ВАР тя бе отменена правилно заради нарушение.

Постепенно португалците се активизираха и Омлин спаси опасен удар на Перейра. Последва контузия на Шакири и неговата ранна смяна, след което гостите не успяха да стигнат до сериозни положения, макар че гол на Леао бе правилно отменен поради засада.

Втората част започна с опасен удар на Андре Силва, с който Омлин се справи. Фернандо Сантош пусна Гедеш и Бернардо Силва и иберийците натиснаха. Бруно Фернандеш не успя да засече подаване на Мендеш.

Омлин спаси свободен удар на Бернардо, а в 72-ата минута и Гедеш не успя да преодолее вратаря от добра позиция. Стражът окончателно се превърна в герой, след като спаси два опасни удара на Диого Жота и така Швейцария постигна важна победа.

Швейцария – Португалия    1:0

1:0    Сеферович 1

Швейцария: Омлин, Видмер (46 Щефен), Аканджи, Елведи, Родригес (79 Стергиу), Джака, Фройлер, Соу (79 Абишер), Шакири (22 Окафор), Сеферович, Емболо (66 Цубер)
Португалия: Патрисио, Кансело, Пепе, Перейра, Мендеш, Невеш (82 Орта), Фернандеш (74 Матеус), Отавио (46 Гедеш), Леао (62 Жота), Андре Силва, Витиня (62 Б. Силва)