Капитанът на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър трябва да бъде на разположение за контролата с Мелбърн Виктори, след като пропусна убедителния успех над Ливърпул с 4:0, обяви мениджърът на „червените дяволи“ Ерик тен Хаг, докато призова отборът му да продължи по възходяща след набраната инерция.
Английският защитник не игра в първия мач на тима от предсезонната подготовка в Банкок, гледайки двубоя отстрани след удар по време на тренировка. В негово отсъствие, Рафаел Варан, Виктор Линдельоф, Ерик Баи и Алекс Телес получиха минути в центъра на защитата.
Тен Хаг сподели, че Магуайър ще изиграе поне 45 минути срещу австралийците. „Той е на линия за утре. Ще видим за колко дълго. Мисля, че може да изиграе половин мач“, коментира нидерландският специалист начело на Юнайтед, които ще играят още с Кристъл Палас и Астън Вила в Австралия.
Независимо от липсата на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който пропуска турнето в Азия и Австралия поради семейни причини, „червените дяволи“ стартираха с категорична победа над Ливърпул. Тен Хаг сподели, че това е начинът, по който иска да вижда тима си.
„Искам продуктивност от всяка зона на терена. Това е най-важното нещо, играчите да поемат инициатива както с топката, така и без нея, в атака и в защита. Искаме да пресираме, да играем проактивен футбол, това трябва да е намерението ни. Мелбърн Виктори е различен отбор в сравнение с Ливърпул, така че се нуждаем от различен подход. Мисля, че те играят на добро ниво, така че очакваме с нетърпение този мач. Ще бъде добър тест“, каза наставникът, чийто отбор може да се изправи срещу бившия си футболист Нани, който премина наскоро в редиците на австралийците.
Междувременно, Маркъс Рашфорд е готов за „свежия старт“ под ръководството на Тен Хаг.
„За мен това е свеж старт и нещо, което очаквам с нетърпение. Намирам се в добро място в момента, просто искам да натрупам повече мачове. Мисля, че първите две седмици и половина на тренировки бяха добри, ние сме далеч по-здрави от миналия сезон, продължаваме да правим грешки, така че имаме още много какво да подобряваме“, коментира английският национал.








Жена загина след падане в необезопасена шахта в Пловдивско
Първи Фестивал на балканската духовa музика край Лясковец
Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Непопулярните морски почивки: Бира за 2,30 евро в Мадейра, обилна закуска за 3 евро в Аликанте
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:50 | 14 юли 2022 г.
15:40 | 14 юли 2022 г.
15:34 | 14 юли 2022 г.
13:08 | 14 юли 2022 г.
Напиши коментар