Пари Сен Жермен започна защитата на титлата си в Лига 1 по перфектен начин, побеждавайки Клермон Фуут като гост с 5:0.

ПСЖ можеше да поведе още в седмата минута, когато Неймар пое в наказателното поле и си намери пространство за удар, но той бе блокиран от защитник.

Само две минути по-късно бразилецът все пак намери мрежата на Клермон, след като достигна до рикоширала топка и без да се замисли стреля и реализира.

В 26-ата минута Неймар намери Ашраф Хакими, който с прецизен ъгъл реализира с горния ляв ъгъл. Парижани имаха добри възможности чрез Серхио Рамос и Нуно Мендеш за трети гол, но те бяха пропуснати.

Все пак, в 38-ата минута Неймар центрира от пряк свободен удар, а Маркиньос се извиси най-високо в наказателното поле и се разписа за 3:0.

ПСЖ продължи да натиска, като имаше две отлични възможности чрез Лионел Меси, но аржентинецът нямаше късмет, отбелязва "Тема спорт".

Той все пак успя да вкара десет минути преди края на редовното време, след като получи пас от Неймар и с лекота намери мрежата на Клермон.

Шест минути по-късно Меси вкара нов гол със задна ножица след брилянтно подаване на Леандро Паредес.