Астън Вила записа първи успех през новия сезон във Висшата лига. Тимът от Бирмингам удари с 2:1 Евертън на своя „Вила Парк“ в първия мач от втория кръг на английския елит.

В 31-ата минута Джон Макгин спечели топката и я подаде към Оли Уоткинс. Той намери Дани Ингс в наказателното поле, където бившият футболист на Саутхемптън не сгреши и откри резултата за тима на Стивън Джерард.

Четири минути преди края играчите на Евертън опитаха да изнесат топката през средата на терена, но Еми Буендия я открадна и комбинира вдясно с Оли Уоткинс, който му върна успореден пас, за да може аржентинецът отблизо да вкара втория гол в срещата.

Веднага след изпълнението на центъра гостите успяха да организират нападение. Топката беше центрирана отляво от Деле Али, а Люка Дин отблизо си я вкара в собствената врата.

До края вратарят на Вила Емилиано Мартинес спаси две положения и запази трите точки за отбора си. Така тимът на Франк Лампард остава с нулев точков актив от началото на кампанията.