Ливърпул направи втора поредна шампионатна издънка, след като стигна само до равенството 1:1 при домакинството си на Кристъл Палас.

Гостите дръпнаха в резултата с гол на Уилфрид Заха в 32-ата минута, а Луис Диас изравни в 61-ата минута.

Трябва да се отбележи, че Ливърпул игра повече от половин час с човек по-малко, след като Дарвин Нунес бе изгонен с директен червен картон.

Както е известно, преди седмица "мърсисайдци" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Фулъм.

Така момчетата на Юрген Клоп са с едва две точки от два мача, докато големите съперници от Ман Сити са с пълен актив от 6 пункта.

Изненадващо гостите от Лондон откриха резултата на „Анфийлд“ в 32-ата минута, след като сътвориха страхотна атака.

Тогава Еберечи Езе пусна дълъг извеждащ пас по земя зад отбраната на „мърсисайдци“ към Уилфред Заха. Нападателят на Палас нахлу отляво в наказателното поле на домакините и с изстрел по земя с разписа в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Алисон Бекер.

Съставът на Юрген Клоп възстанови равенството след малко повече то час игра.

Луис Диас направи силен индивидуален пробив по лявото крило, насочи се към центъра на терена, премина през четирима играчи на гостите и с мощен изстрел от над 20 метра не остави никакви шансове за намеса от страна на вратаря Висенте Гуаите.

Малко преди изравнителното попадение Ливърпул остана с човек по-малко на терена след директния червен картон на Дарвин Нунес, който удари с глава челюстта на Йоаким Андерсен от състава на Кристъл Палас.

В класирането „червените“ заемат временното 12-о място с актив от 2 точки, а Палас е 16-и с един пункт.

Ливърпул - Кристъл Палас 1:1

0:1 - Заха (32)
1:1 - Диас (61)

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Филипс, Робъртсън, Фабиньо, Елиът, Милнър, Салах, Диас, Нунес

Кристъл Палас: Гуаита, Клайн, Андерсен, Геи, Мичъл, Уорд, Дукуре, Шлуп, Езе, Аю, Заха