След като Ливърпул размаза Борнемут с 9:0 вчера, още един такъм резултат се получи на Острова, този път в Шотландия.

Селтик също вкара 9 попадения и отнесе Дънди Юнайтед, при това като гост, за да постигне най-убедителната си победа от 2010-11, когато срази Абърдийн също с такава разлика.

Киого Фурухаши и Лейл Абада вкараха по 3 гола, като японецът реализира попаденията си през първото полувреме, а съотборникът му през второто.

На почивката Детелините водеха с 4:0 след гол и на Хота, а след паузата продължиха да се забалвяват, като сред голмайсторите се разписаха още Йосип Юранович и Карл Старфелт.

За Дънди Юнайтед това бе второто разгромно поражение напоследък след 0:7 от Аз Алкмаар  в плейофите за Лигата на Конференциите по-рано през август.

Те остават само с точка в актива си и съответно са на последно място, докато Селтик се върна на върха с 15 точки, 2 повече от големия съперник Рейнджърс преди голямото дерби следващия уикенд.