ПСЖ загуби първите си точки през сезона във Франция, след като стигна само до 1:1 у дома срещу Монако в 4-ия кръг.

Домакините имаха предимство и създадоха положения, като удариха 3 греди, но трябваше да се задоволят само с точка.

Те дори изостанаха в средата на първото полувреме, когато Головин изведе Кевин Фоланд, той се пребори с Кимпембе и преодоля Донарума с удар по тревата.

Малко преди почивката удар на Мбапе бе избит от голлинията от Дизази, а след това Рамос и Меси удариха гредата.

Все пак след паузата парижани стигнаха до гол. Неймар бе препънат в наказателното поле и макар че първоначално играта продължи, след намесата на ВАР реферът отсъди дузпа, която бразилецът вкара за 1:1 в 70-ата минута.

Ашраф Хакими удари отново гредата в 75-ата, но в крайна сметка мачът приключи наравно. ПСЖ е лидер с 10 точки и по-добра голова разлика от Марсилия и Ланс, които също имат толкова, докато Монако е 12-и с 5 точки.