Аталанта се върна на върха в Серия А след трудна победа с 1:0 при гостуването на Рома.

18-годишният талант от школата на Аталанта Джорджо Скалвини донесе трите точки за бергамаските с попадение в 35-а минута с прецизен удар от дъгата на наказателното поле и смълча препълнените трибуни на Стадио Олимпико в Рим.

В 57-а минута играчите на Рома имаха претенции за дузпа за задържане на Николо Дзаниоло, но реферът подмина ситуацията, а в последвалите разправии треньорът на "вълците" Жозе Моуриньо бе изгонен на трибуните с червен картон.

С пропуски за Рома се отличи Тами Ейбрахам, който имаше две чисти положения през първата част, но не успя да преодолее вратаря на Аталанта.

Рома можеше да стигне до точка две минути преди края, но удар на резервата Шомуродов с глава премина встрани от вратата.