Отборът на Украйна направи важна крачка към изкачване в най-горната дивизия на Лига на нациите, след като разби Армения с 5:0 като гост в предпоследния си мач от група 1 на Лига В.

В Ереван гостите се оттеглиха с гол преднина на почивката след попадение на Олександър Тимчук, но през втората част се развихриха и вкараха нови четири гола чрез Олександър Зубков, Данило Игнатенко и Артьом Довбик (2).

Новият офанзивен футболист на ЦСКА Жираир Шагоян изигра 30 минути, но не помогна с нищо на своите.

След този успех Украйна вече има 10 точки и измести Шотландия от първото място в групата. По-късно днес шотландците, които имат девет точки посрещат Ирландия. Армения е на дъното с три точки, една по-малко от Ирландия.