"Днес е черен ден за футбола, това е една трагедия, която дори не можем да осъзнаем", заяви президентът на ФИФА Джани Инфантино, след като вчера поне 174 души загинаха и още 180 бяха ранени след края на футболен мач в Индонезия.
След края на дербито между Арема и Персебая Сурабая, хиляди ядосани от загубата фенове на домакините нахлуха на терена, а полицията използва сълзотворен газ, за да ги разпръсне, което доведе до огромен хаос и множество стъпкани и задушени хора.
"Светът на футбола е шокиран от трагичния инцидент в Индонезия след края на мача между Арема ФК и Персебая Сурабая. Това е черен ден за всички, свързани с футбола, трагедия, която дори не можем да осъзнаем. Изказвам своите най-дълбоки съболезнования към близките и приятелите на жертвите, които загубиха своя живот", каза в свое изявление Инфантино, пише БГНЕС.
Заедно с ФИФА и цялото глобално футболно общество, в този тежък момент нашите мисли и молитви са с жертвите, ранените, с народа на Индонезия, Азиатската футболна конфедерация, Индонезийската футболна асоциация и Футболната лига на Индонезия", допълва президентът на световната футболна централа.







Американският посланик в Гърция започна мандата си впечатляващо
Пенсиите през ноември ще се изплащат от 7-и до 20-и
Пространства с нов дух: Интер Експо Център откри обновения си конгресен етаж
Четири китайски зодии ще се радват на късмет и любов на 4 ноември
Пространства с нов дух: Интер Експо Център откри обновения си конгресен етаж
Бакалов: Марихуаната е в пъти по-силна от тази преди 10 години
Този октомври е бил най-дъждовният от 1930 г. насам
Бивш енергиен министър за “Лукойл”: Не е ясно дали държавата има резерви
Нови ограничения за шофьорите в София от 1 декември
Как електрически сгъваемото огледало промени градското шофиране
Най-емблематичните коли на XXI век
Необичайни светофари объркват шофьорите в големи градове
Анте Делия след спорното поражение в Лас Вегас: „Искам справедливост – съдията спря боя и обяви победа!“
Стив Гарсия поиска БМФ двубой с Макс Холоуей – или Джош Емет като алтернатива
Чарлс Оливейра: „Сглупих — сам съм виновен за загубата от Топурия“
Българските джудисти загубиха от Румъния, Грузия стана европейски шампион отборно
Три ключови аспекта за повече здраве в студените дни
Стенокардията е израз на стеснение на коронарните съдове на сърцето
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар