С гол на Неймар Пари Сен Жермен поледи Марсилия с 1:0 в голямото дерби на Франция, за да дръпне с 3 точки в класирането.

Бразилецът, който пропусна миналия мач срещу Реймс, се завърна и в добавеното време на първата част получи от Килиан Мбапе, след което реализира с помощта на гредата.

Преди това Лионел Меси удари греда от свободен удар, като това бе 14-ият път от началото на сезона, в който опит на аржентинеца среща рамката, което е наистина невероятно лош  късмет.

Гостите имаха добър период в началото на второто полувреме, но не успяха да вкарат, а в 72-ата минута останаха с човек по-малко, след груб фаул на Жиго срещу Неймар.

В крайна сметка парижани удържаха триумфа след 9-ото попадение на бразилската звезда и вече имат 29 точки, с 3 пред Лориен и 5 пред Ланс. Разликата до Марсилия пък се увеличи на 6.