Франк Рибери официално обяви края на състезателната си кариера. Легендарният френски халф потвърди, че ще се присъедини към треньорския щаб на последния си клуб Салернитана.
39-годишният французин постоянно се бореше с контузии през последните няколко години, което го принуждаваше редовно да пропуска мачове през миналия сезон за Салернитана.
Рибери проби в големия футбол с тима на Олимпик Марсилия и се утвърди на голямата сцена след трансфера си в към Байерн Мюнхен през лятото на 2007 година. Той прекара 12 години в баварския гранд, записвайки 425 мача във всички турнири със 124 гола и 182 асистенции.
Рибери спечели девет титли в Бундеслигата, шест купи на Германия, титлата в Шампионската лига и Световното клубно първенство на ФИФА. След като напусна Байерн Мюнхен, французинът прекара две години във Фиорентина, преди да приключи кариерата си в Салернитана. Рибери потвърди оттеглянето си от футбола на профилите си в социалните мрежи.
"Топката спира. Емоциите вътре в мен не. Благодаря на всички за това страхотно приключение", написа той.
Рибери ще се сбогува с феновете на Салернитана преди мача срещу Специя утре, след което ще се присъедини към екипа на Никола.
„Да го имаме в нашия щаб е удоволствие, той можеше да направи всичко навсякъде по света и вместо това прие да остане с нас. Той има потенциал да стане треньор заради своята личност, знания и умения. Сега той е от другата страна на барикадата. Харесвам желанието му да учи. Надявам се той да може да бъде до мен на резервната скамейка утре", каза Давиде Никола.







Бурята "Клаудия" взе жертви в Португалия
Бащата на Сияна за войната по пътищата: И политиците не са застраховани
Мъж се вряза в публиката на състезание в Австралия, има ранени
Литургия в "Александър Невски" в памет на загиналите на пътя (СНИМКИ)
Киев договаря освобождаването на 1200 военнопленници от Русия
Нова зведна двойка: Джон Траволта и Кристин Дейвис
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
Ватиканът върна 62 артефакта на коренното население на Канада
Най-доброто BMW M? Тествахме четири от най-бързите баварци в Серес
BYD изпревари Volkswagen – ето колко печелят производителите от всяка кола
Най-добрите бензинови двигатели на последното десетилетие
Следващата Mazda3 може дори да не е Mazda
Конър Бен взе сладъл реванш срещу с Крис Юбенк-младши в Лондон
Пловдив посрещна Европейската купа по Таекуон-До ITF „Bulgaria Open 2025“
Ислам Махачев в познатия си стил тотално доминира Дела Мадалена и записа исторически успех
Валентина Шевченко отказа амбициите на Вейли Жан и доминира в Ню Йорк
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Коментари
Напиши коментар13:07 | 22 окт 2022 г.
21:40 | 21 окт 2022 г.
20:25 | 21 окт 2022 г.
Напиши коментар