Бока Хуниорс вдигна титлата на Аржентина след равенство 2:2 срещу Индепендиенте в драматичен последен кръг от футболния шампионат на страната.

35-ата титла за Бока дойде у дома на стадион "Бомбонера" с огромната помощ на вечния съперник Ривър Плейт, който победи другия претендент за първото място Расинг Клуб с 2:1.

Преди финалния 27-и кръг на първенството Бока водеше с една точка на Расинг и при победа си гарантираше трофея.

Двубоят на препълнената "Бомбонера" обаче не се разви според очакванията, като Индепендиенте поведе с гол на Леандро Фернандес в 32-ата минута. Бока изравни чрез Пол Фернандес две минути по-късно. Колумбийският нападател Себастиан Вила изведе домакините напред в 50-ата минута от фаул, но гостите отново изравниха в 81-ата минута чрез Хавиер Валехо.

Това равенство накара Бока да изчака резултата на Расинг у дома срещу Ривър Плейт, като евентуална победа на Расинг щеше да поднесе титлата на този тим.

Домакините поведоха с гол на Матиас Рохас от дузпа в 56-ата минута, но Ривър изравни чрез Мигел Борха в 80-ата минута.

Драмата стана пълна в 90-а минута, когато Расинг получи право два изпълни дузпа, с която отборът можеше да стане шампион. Вратарят на Ривър Плейт Франко Армани обаче спаси удара на Джонатан Галван, а в добавеното време при контраатака Борха вкара втория си гол в мача и донесе победата на Ривър и титла за вечния враг Бока.

Така Бока стана шампион с 52 точки, две повече от Расинг. Трети завърши Ривър Плейт с 47 точки.