Интер Милано победи трудно с 3:2 като гост местния си съперник Аталанта в двубой от 15-ия кръг в италианския шампионат.

По този начин "нерадзурите" записаха десета победа от началото на сезона и се изкачиха до четвърто място в подреждането с 30 точки, 11 по-малко от лидера Наполи. Аталанта е на шеста позиция с три точки по-малко.

Двубоят започна добре за домакините, които пропуснаха две чисти положения. В 24-ата минута Стефан де Фрай събори Дуван Сапата в наказателното поле и Адемола Лукман реализира отсъдената дузпа.

Точно 12 минути след това Един Джеко изравни след асистенция на Лаутаро Мартинес.

Неточен шут на Сапата беляза началото на втората част, а в 56-ата минута Джеко отбеляза втория си гол в двубоя, разписвайки се на празна врата след подаване на Федерико Димарко.

В 61-ата минута Мартинес изпълни ъглов удар и Хосе Луис Паломино се реализира автогол.

Бившият футболист на Лудогорец - Паломино, се реваншира и реализира във вратата на гостите след центриране от корнер и асистенция на Теун Коопманейрс.

Грандът от Милано, който е на четвърто място в Серия А с 30 точки, не е губил последните си осем двубоя срещу Аталанта. Бергамаските са на шеста позиция с три точки по-малко от днешния си противник.