С гол от дузпа на Килиан Мбапе в добавеното време отборът на Пари Сен Жермен спечели трудно с 2:1 у дома срещу Страсбург в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят вървеше към равенство 1:1, но в петата минута на добавеното време голмайсторът на Мондиал 2022 Килиан Мбапе реализира 11-метров наказателен удар и донесе шеста поредна победа на парижани в лигата, с която тимът остава убедително начело в класирането с 44 точки, предава БТА.

ПСЖ поведе в 14-ата минута, когато Неймар центрира от пряк свободен удар и друг бразилец - Маркиньос засече топката в мрежата.

Маркиньос отново бе точен в 51-а минута, но този път в собствената врата и Страсбург изравни.

Звездата Неймар остави ПСЖ с 10 души в последния половин час от мача след два бързи жълти картона, вторият показан за симулация.

В добавеното време Мбапе бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира дузпата за крайното 2:1.

Олимпик Лион надигра Брест с 4:2 като гост в друга среща от кръга и запази осмата позиция в таблицата.

Лил се изкачи на шеста позиция след успех с 2:0 при гостуването на Клермон. Гомеш от дузпа и Байо донесоха трите точки за Лил с голове през втората част.