Мениджърът на шотландския Абърдийн Джим Гудуин бе уволнен само 19 минути след унизителната загуба на отбора с 0:6 от Хибърниън.

Ирландецът бе под сериозно напрежение, след като миналия понеделник отборът отпадна от купата на страната след загуба от 6-о дивизионния Дарвел и случилото се в събота следобед преля чашата.

„След серията неприемливи резултати след паузата за Световното първенство, клубът може да потвърди, че се разделя с Джим Гудуин незабавно” се казва в официалното съобщение, което се появи точно 19 минути след края на мача.

Предстои среща на борда на директорите в неделя, на която ще се обсъди как да се действа оттук-нататък. Абърдийн има само една победа в последните си 10 мача във всички турнири, като се смъкна до 7-о място в първенството.