Челси и Ливърпул си спретнаха безлично 0:0 на "Стамфорд Бридж" в среща от Висшата лига на Англия.

Двубоят не предложи особени футболни достойнства и определено разочарова.

Трябва да се отбележи, че ВАР отмени два гола за Челси - поради засада и игра с ръка. От другата страна пък играчите на Юрген Клоп бяха най-близо до гола в края на първото полувреме, когато Фабиньо стреля опасно след ъглов удар, но топката бе отклонена от Уесли Фофана.

Мачът бе дебютен за Бруно Салтор начело на лондончани. Салтор замени уволнения Греъм Потър, но и това не помогна на "сините" за нещо повече от точка.

По този начин двата отбора не успяха да се победят в шести пореден двубой, като в последните четири те дори не са си отбелязали гол. Важно е да се уточни обаче, че в два от тези случаи "сини" и "червени" се срещнаха във финалите на Купта на Лигата и ФА Къп през миналия сезон, когато "мърсисайдци" вдигнаха и двата трофея след изпълнения на дузпи.

Така Ливърпул остава далеч от топ 4, като в момента е на осмо място с 39 точки, като изостава със седем пункта от четвъртия и петия - Тотнъм и Манчестър Юнайтед. Челси от своя страна е на незавидната 11 позиция в класирането.

В други отложени мачове: Лийдс - Нотингам 2:1, Лестър – Астън Вила 1:2 и Борнемут - Брайтън 0:2.

Челси - Ливърпул 0:0

Челси: Кепа, Джеймс, Фофана, Кулибали, Кукурея, Чилуел, Канте, Ковачич, Енцо Фернандес, Жоао Феликс, Хавертц

Ливърпул: Алисон, Гомес, Матип, Конате, Цимикас, Фабиньо, Хендерсън, Джоунс, Фирмино, Нунес, Жота