Бразилската футболна легенда Роналдиньо стартира Световна лига по уличен футбол като възможност да даде шанс на талантливи млади момчета да покажат качествата си с топка в крака и да минат по същия път, извървян от бившата звезда на Барселона, съобщава агенция АП.
"Роналдиньо Световна улична лига" ще стартира в края на 2023-а година, обявиха организаторите на проекта. Първоначално въпросната Лига ще предлага като сцена социалните медии, където играчи на уличен футбол от всички възрасти могат да качват най-добрите си умения и финтове в опит да се присъединят към един от отборите на състезанието. След като бъдат селектирани талантите от подобни видеоклипове, ще се организират отбори. Мачовете между въпросните тимове и индивидуални конкурси за качества ще се организират в големите градове по света. Отборите ще се състезават в лига за титлата "RGSL Champions". А вече най-добрите играчи изобщо от цялата лига ще бъдат селектирани в единен представителен отбор, който ще се нарича Ronaldinho Globe Street Team.
"Вярваме, че има огромна възможност в това. И смятаме, че можем да подкрепим хора, които имат качества за футбол. Такава възможност идва веднъж в живота и можем да дадем тласък за бъдещето на много таланти по света", обяви Роналдиньо при анонсирането на проекта.
За момента няма подробности относно вероятното местоположение на събитията или точния начален час. Двукратният световен шампион Роналдиньо разказа още, че се е свързал с бившия футболист и в момента агент Роберто де Азис Морейра и със Софи Уотс – основател на Лигата на Легендите на Майк Тайсън, за да му помогнат в стартиране на начинанието с Лигата по уличен футбол.
"Аз и Роналдиньо сме израснали в бедна общност в Бразилия. Ние познаваме от най-първа ръка силата на уличния футбол и знаем каква сила имаше върху младите хора по наше време. Затова решихме двамата да се посветим изцяло върху откриването и промотирането на млади играчи от целия свят чрез проекта, наречем Роналдиньо Световна улична лига", коментира от своя страна Роберто де Азис Морейра.








Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
Арести във "ВиК" - Несебър за искан подкуп от 8 000 евро
Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар09:14 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар