Наполи пропусна първата си възможност да стане шампион след 33 годишно чакане, след като стигна само до равенството 1:1 при домакинството си на Салернитана на „Диего Армандо Марадона“.

След като по-рано днес Лацио загуби гостуването си на Интер, неаполитанци имаха нужда от успех срещу Салернитана, за да подпечатат своя триумф.

Съставът на Лучано Спалети откри резултата след малко повече от час игра, когато Матиас Оливера засече с глава центриране от ъглов удар, пращайки домакинските фенове в екстаз.

Гостите възстановиха равенството в 84-ата минута, когато Булеа Диа финтира Виктор Осимен, нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел опъне мрежата зад вратаря Алекс Мерет.

По този начин Наполи вече има 79 точки, 18 повече от втория Лацио, като тимът се нужда от още две точки в оставащите си шест мача, за да стане шампион на Италия за трети път в историята си и първи от ерата на Диего Марадона насам.

Неаполитанците могат да постигнат нужната победа в четвъртък при гостуването си на Удинезе, но могат да спечелят титлата още преди това, ако Ювентус или Лацио не спечелят следващите си мачове.