Рейнджърс спечели с 3:0 у дома срещу Селтик в последното дерби на Глазгоу от шампионата на Шотландия за този сезон. Сините, които завършват на второ място в класирането, поведоха в резултата още в петата минута. Голмайстор бе Тод Кантуел, който се разписа с добавка от наказателното поле. Половин час по-късно Джон Соутар се разписа след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.  В 70-ата минута на мача на стадион "Айброкс" Фешън Сакала оформи класическия успех в полза на домакините.

Рейнджърс спечели за първи път през сезона в общо шест мача във всички турнири през кампанията. Преди седмица Селтик си осигури предсрочно спечелването на 53-та титла в своята клубна история. Зелено-белите триумфираха и с купата на Лигата по-рано през сезона, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за купата на Футболната асоциация.