Световният шампион Аржентина победи с 2:0 Австралия в контрола, играна в Пекин. Лионел Меси отбеляза най-бързия гол в кариерата си, разписвайки сe след точно 79 секунди игра. Вторият гол за "албиселесте" бе дело на Херман Пецела през втората част.

"Гаучосите" поведоха още във втората минута на двубоя, когато Енцо Фернандес намери Меси, който с чудесно първо докосване овладя топката, а след това майсторски я прати във вратата на Матю Райън за 1:0.

В 28-ата минута Австралия можеше да изравни, но Мичъл Дюк пропиля добра възможност, стреляйки по-слабо, което позволи на Емилиано Мартинес да се отличи със спасяване.

Десет минути след това Анхел ди Мария пусна пас към Меси, който обаче стреля над вратата. В началото на второто полувреме Райън отрази изстрел на Ди Мария, насочен в долния ляв ъгълна вратата.

В 68-ата минута Родриго де Пол асистира на Пецела, който с глава се разписа за крайното 2:0.