Според белгийският вестник "Nieuwsblad", вратарят Тибо Куртоа не се е появил в хотела на отбора за мача срещу Естония, който е в неделя. Според изданието стражът, който бе почетен за своите 100 мача с екипа на Белгия преди равенството 1:1 с Австрия в петък, е недоволен от ситуацията с капитанската лента на Червените дяволи.
След оттеглянето на Еден Азар, Кевин де Бройне бе определен като капитан от новия треньор Доменико Тедеско. Халфът на Манчестър Сити обаче е контузен и не е в състава. Срещу Австрия с лентата излезе Ромелу Лукаку, който вкара гола за Белгия донесъл 1:1. Преди мача треньорът Тедеско обяви, че за следващият мач с Естония капитан ще бъде Куртоа.
Bom bij de Rode Duivels: misnoegde Thibaut Courtois komt niet meer opdagen na aanvoerderskwestie https://t.co/5Bqpl7Mhi7 pic.twitter.com/DGH9ssGNkE
— Nieuwsblad Sport (@nieuwsbladsport) June 19, 2023
Треньорът обаче е изправен пред криза в съблекалнята, тъй като "Nieuwsblad" твърди, че Куртоа е бил бесен, когато е видял Лукаку да получава лентата. Според вестника, стражът на Реал Мадрид е излял разочарованието си в съблекалнята след последния съдийски сигнал и не се е появил в хотела на отбора на следващия ден. Куртоа трябваше да бъде капитан на Белгия в мача срещу Естония, който ще се играе във вторник вечерта.
Вратарят обаче смяташе, че трябваше да носи лентата и срещу Австрия и не скри разочарованието си от разочароващия резултат. Белгия не е обяснила официално отсъствието на Куртоа, но според белгийския вестник ФА ще го оправдае, казвайки, че Куртоа е леко контузен. По-късно днес треньорът Тедеско ще отговори на въпроси по въпроса по време на пресконференция преди мача.








Георги Неделчев: Ако Майкъл Джексън беше жив, щеше да е най-популярният човек онлайн
Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар11:11 | 24 апр 2024 г.
21:26 | 19 юни 2023 г.
20:30 | 19 юни 2023 г.
16:58 | 19 юни 2023 г.
Напиши коментар