MAX Sport ще излъчва мачове от превърналата се в магнит за суперзвезди ROSHN Saudi League през следващите два сезона – 2023/24 и 2024/25. Новият сезон на Професионалната футболна лига на Саудитска Арабия ще предложи още по-вълнуващи срещи след множеството трансфери през лятото на големи имена от Европа и ще надгради рекордния сезон 2022/23, който беше излъчен в над 170 страни по света.
Още първият мач в ефира на MAX Sport може да се превърне в дебют в лигата на носителя на Златната топка и бивш голмайстор на Реал Мадрид Карим Бензема, заедно с новите попълнения Н‘Голо Канте от Челси и Жота от шампиона на Шотландия - Селтик. Двубоят между шампиона Ал Итихад и Ал Раед ще се изиграе в понеделник (14 август) от 18:00 ч. и ще бъде излъчен по MAX Sport 2.
Вицешампионът Ал Насър ще започне кампанията си също в понеделник (14 август) от 21:00 ч. с пътуване до Дамам, за да се изправи срещу Ал Етифак, воден от легендата на Ливърпул и бивш национал на Англия Стивън Джерард. Мачът ще бъде излъчен също по MAX Sport 2. След като привлече суперзвездата Кристиано Роналдо, през това лято Ал Насър се подсили с хърватския халф Марсело Брозович от италианския гранд Интер.
През този сезон за титлата на Професионалната лига на Саудитска Арабия ще спорят 18 отбора, с два повече от миналата кампания. За целта в края на миналия сезон от ROSHN Saudi League изпаднаха два отбора, а четири тима получиха промоция в Професионалната лига. Лигата има стандартен формат - всеки от отборите ще играе по два мача, домакинство и гостуване, срещу останалите тимове, или по 34 мача на клуб за цялата кампания.
След като сезонът приключи, първите два отбора ще се класират за груповата фаза на Шампионската лига на Азиатската футболна конфедерация (AFC), а клубът, класирал се на трето място, ще продължи към плейофния кръг на турнира. Последните три отбора в класирането ще изгубят мястото си сред елита и ще играят в Първа дивизия.
ROSHN Saudi League е най-новото допълнение към богатото футболно съдържание на MAX Sport. Спортните канали излъчват мачове и от трите клубни турнира на UEFA – UEFA Шампионска лига във вторник, UEFA Лига Европа и UEFA Лига на конференциите, както и някои от най-добрите първенства в Европа – испанската LaLiga, италианската Serie A и Coppa Italia, нидерландската Ередивизи, Купата по футбол на Франция и южноамерикански клубни турнири като Copa Libertadores и Copa Sudamericana.
Освен голямото разнообразие от футболни първенства и турнири, каналите MAX Sport предлагат на своите зрители широк избор от спортни събития. Абонатите могат да гледат FIVB Лига на нациите за мъже и жени, Световно първенство на FIVB и Европейско първенство на CEV, Евролигата по баскетбол, Диамантената лига по лека атлетика, голф от DP World Tour, както и най-престижните тенис турнири на ATP. MAX Sport също така предлага моторни спортове със сериите NASCAR, MotoGP и WRC, хокей – NHL и бойни спортове – UFC, Cage Fighting Champions и избрани боксови галавечери от най-високо ниво.







Публикуваха верните отговори на матурата по БЕЛ
МВнР със спешни мерки заради отказаното лечение на Ива Михаилова
Издирват две непълнолетни сестри от монтанско село, в неизвестност са от сряда
Прокуратурата: Неприемливи са публичните предупреждения на Демерджиев
Размяна на обвинения: Прокуратурата отвърнна на Демерджиев
Генсекът на БОК: Стефка Костадинова с фрапиращи разходи, включително полет до Бали
Шестима пострадаха при катастрофа край Горно Сахране
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" работи на 91,4%, няма кризисна ситуация
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?