Отборът на Ал Итихад постигна четвърта победа в първенството на Саудитска Арабия. Тимът продължава да е и без допуснат гол. В мач от четвъртия кръг на шампионата Ал Итихад победи като гост Ал Уехда с 3:0.

Головете паднаха след почивката, като бяха дело на Ромариньо, Жота и Игор Коронадо. Голямата звезда на Ал Итихад Карим Бензема бе принудително заменен в 42-ата минута от Жота, след като се контузи, съобщава "Фокус".

Ал Хилал продължава плътно да следва лидера, след като постигна третия си успех за сезона. С голове на Малкъм и Ал Дураси преди почивката Ал Хилал победи у дома воденият от легендата на Ливърпул Стивън Джерард тим на Ал Етифак с 2:0. В самия край на мача бе отменен и трети гол за Ал Хилал след намеса на системата ВАР.

Ал Хилал изостава от лидера Ал Итихад с две точки.