Саудитският отбор на бразилската футболна звезда Неймар Ал-Хилал не успя да победи узбекистанския Навбахор Наманган като домакин в първия си мач от група D на азиатската Шампионска лига.

Двата състава завършиха при равенство 1:1. Гостите от Навбахар поведоха с 52-ата минута с гол на грузинския нападател Тома Таматадзе, докато Ал-Хилал се спаси от поражение с изравнително попадение на Али Ал-Булаихи след центриране на бразилеца Майкъл в десетата минута на добавеното време на срещата.

Неймар записа първи мач като титуляр за състава от първенството на Саудитска Арабия след трансфера си от френския Пари Сен Жермен.

Само победителите в десетте групи на турнира ще продължат към осминафиналите, а в групата на Ал-Хилал са още индийският Мумбай Сити и иранският Насаджи Мазандаран./БТА

Снимка: БГНЕС