Прекъснатият мач между Аякс Амстердам и Фейенорд ще бъде подновен в сряда без зрители, съобщи Нидерландската футболна асоциация.

Домакинският мач на Аякс срещу шампиона Фейенорд беше прекратен в неделя, тъй като феновете на клуба от Амстердам хвърлиха факли по терена, а конната полиция използва сълзотворен газ, за да разпръсне буйстващите фенове извън стадиона.

Аякс изоставаше с 0:3 през второто полувреме, когато мачът първоначално беше спрян в 56-ата минута, след което съдията прибра двата отбора в съблекалните. Оставащите минути ще се играят при закрити врати.

От  Aякс изразиха несъгласие с решението на федерацията, тъй като то нарушава програмата и добавиха, че обмислят предприемането на правни стъпки.

Мачът от междинния кръг на шампионата между Аякс и ФК Волендам, първоначално планиран за сряда, ще бъде отложен за по-късна дата.