Най-прогресиращият български съдия в последната година Радослав Гидженов получи назначение за мач от младежката Шампионска лига. Гидженов ще бъде ръководещ на мача от група D между талантите на РБ Залцбург (Австрия) и Реал Сосиедад (Испания). Двубоят е на 3-и октомври от 15:00 часа на стадиона в Лиферинг.
Помощници на Гидженов ще бъдат Дениз Соколов и Петър Митрев, а четвърти съдия ще бъде местен арбитър.
Още двама български арбитри получиха европейски назначения. Георги Давидов и Христо Хаджийски ще бъдат част от екип от осем рефери, които са ангажирани от УЕФА за Европейските квалификации за юноши до 17 години в група 2, където са отборите на Молдова, Швеция, Полша и Латвия. Давидов ще ръководи срещата Молдова – Полша на 30-и септември в Кишинев.
Антоан Киарамонти от Андора пък ще ръководи мача от младежката Шампионска лига между Динамо (Минск, Беларус) и Лудогорец (Разград), който ще се играе на 4-и октомври от 18:00 часа в Разград. Ще му помагат неговите сънародници Андреу Вилянова Симаро и Айноа Фернандес Руис. Четвърти съдия е Георги Гинчев от Велико Търново.
Лудогорец играе в потока на националните шампиони и има шанс най-после да елиминира поне един съперник. Заради подкрепата на беларуската държава на военната агресия на Русия срещу Украйна УЕФА налага тимовете от тази страна да домакинстват извън страната си. Беларусите ще играят и двата мача в Разград.







Как въздушните възглавници се превърнаха в хит сред автоджамбазите
Рецепти за протеинови закуски
Никола Цолов завърши четвърти в Гран При на Канада от Формула 2
Кой е банкерът, който иска да ограничи населението на Швейцария до 10 милиона?
Салах изигра последния си мач с "Ливърпул"
Кои са доходоносните професии и тези на бъдещето?
Руското посолство у нас: Днес почитаме създателите на първата славянска азбука
Глоба за спиране с двигателя - оказва се, че е възможно
Защо автомобилите нямат филтър за охладителната течност
Какво дразни собствениците на електромобили
В духа на B6: Volkswagen пуска Passat с пробег от 1500 км
Европейският шампион по борба Симеон Велков: Много ме мотивира загубата на брат ми
Станка Златева доволна от Европейското в Самоков
Хавиер Ибаниес взриви Испания с нокаут в професионалния си дебют
Усик заговори за следващия си мач след победата над Верховен
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментар14:53 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар