Франция срази Шотландия с 4:1 в контрола играна на „Стад Пиер Мороа“ в Лил. Петлите изостанаха в началото, но след това доминираха тотално, за да стигнат до триумфа, като защитник се превърна в герой с две попадения.
И двата тима вече си осигуриха място на европейското първенство догодина, като промените в състава на гостите бяха повече, но и при французите имаше разлики.
Мачът започна със закъснение от около 25 минути заради това, че феновете влизаха по-бавно на стадиона, но пък след това те се насладиха на страхотен двубой.
Шотландците хвърлиха ръкавицата в 11-ата минута, когато Камавинга сбърка едно подаване и прати топката към Били Гилмор, който без да се колебае я прати в далечния ъгъл.
Петлите обаче веднага вдигнаха темпото и бързо изравниха. В 16-ата минута Бенжамен Павар се придвижи отлично и засече с глава след корнер, за да реализира с помощта на далечната греда.
Играейки като централен защитник, а не като краен, Павар блесна и в 24-ата минута, когато се възползва от подаване на Мбапе, за да вкара нов гол с глава и да направи обрата пълен.
В 38-ата минута бранителят бе на косъм от сензационен хеттрик, но се размина на далечната греда след отличен пас на Мбапе. Секунди по-късно обаче, последва намеса на ВАР заради дърпане срещу Оливие Жиру и реферът отсъди дузпа, която Мбапе реализира безапелационно и направи 3:1.
След почивката Франция продължи да има предимство и логично стигна до нов гол. В 70-ата минута Гризман засече в напречната греда подаване на Тюрам, след което топката попадна идеална на резервата Кингсли Коман, който с мощен шут реализира.
В 80-ата минута Тюрам удари нова греда за домакините, докато Армстронг не успя да преодолее Менян при добра ситуация за гостите малко след това.







Жестоко убийство с метална тръба в Монтана
Горивата поскъпват още: Таксиметрови шофьори и туристите усещат удара
4 грешки при приготвянето на смути
Без летище и валута, но богата: държавата с повече инвеститори, отколкото жители
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар16:37 | 23 апр 2024 г.
Напиши коментар