Кристиано Роналдо вкара своя гол 400, откакто навърши 30 години, с превъзходен удар за победата на Ал Насър с 2:0 над Ал Халей от 12-тия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Роналдо откри резултата в 26-ата минута, а Аймерик Лапорт затвърди успеха на своя тим в 58-ата минута. 38-годишният португалец овладя топката на границата на наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря.

Това беше 12-ият гол за Роналдо в лигата този сезон, което го поставя на върха в класирането при голмайсторите пред Александър Митрович, който се присъедини към Ал Хилал от Фулъм през август.

Ал Насър поведе още в началото с попадение на Садио Мане, което обаче беше отменено след проверка със системата за видеоарбитраж ВАР поради засада.

Победата поставя Ал Насър на четири точки зад лидера в лигата Ал Хилал.