Вут Вегхорст прати Нидерландия на европейското първенстно догодина, след като донесе 1:0 над Република Ирландия в Австердам.

През септември бившият нападател на Манчестър Юнайтед осигури триумфа на отбора си и в Дъблин.

В класирането на група В Оранжевите са на второ място, като имат 3 точки аванс  пред третия Гърция, но и по-добър баланс в преките мачове, което им дава предимство.

Домакините имаха сериозно предимство в мача и трябваше да спечелят и по-убедително срещу съперник, който имаше едва 6 победи в 29 състезателни мача при наставника Стивън  Кели.

На „Амстердам Арена“ нидерландците вкараха още в 12-ата минута, когато защитникът Стеван де Врай изведе Вегхорст, който финтира Нейтън Колинс, напредна и реализира с изстрела покрай Гавин Базуну.

Домакините продължиха да имат предимство, но така и не успяха да стигнат до нов гол, който щеше да им даде сериозно спокойствие. В крайна сметка нов гол не падна, но ирландците направиха твърде малко в нападение, въпреки че техен гол в 59-ата минута бе отменен заради засада. Така Нидерландия се класира.