Килиан Мбапе наниза хеттрик, а Франция отнесе Гибралтар с 14:0 в Ница, за да постигне най-голямата победа в Европа в историята.

Петлите отдавна си бяха осигурили класиране на еврофиналите и сега просто се позабавляваха.

Гостите също ги улесниха, след като в първите 5 минути си вкараха два автогола. Дебютантът Уарен Заир-Емери направи 3:0, а малсо длед това 17-годишният футболист бе фаулиран при удара си към вратата и след намесата на ВАР последва червен картон за Сантос.

Голове на Мбапе, Клаус, Коман и Юсуф Фофана вдигнаха разликата до 7:0 още до почивката. След нея в продължение на 15 минути не падна нов гол, след което Рабио, Коман, Дембеле, Мбапе – 2 и Жиру – 2 осигуриха впечатлявакото 14:0.

Така Франция подобри постижението на Германия от 13:0 срещу Сан Марино през 2006-а. Петлите са първи в група В с пълен актив от 21 точки от 7 мача, като в последния си двубой ще гостуват на Гърция.