Александър Митрович вкара два гола и засенчи напълно Кристиано Роналдо, а неговият Ал Хилал срази Ал Насър на португалската суперзвезда с 3:0.

Това бе голямото дерби на Саудитска Арабия, което предложи много нерви и емоции и след което Ал Хилал отвори 7 точки аванс на върха пред тима на Кристиано и Садио Мане.

Сергей Милинкович-Савич откри в 64-ата минута след удар с глава, а в последните минути Митрович подпечата успеха.

Драмата обаче бе налице, защото два гола на Роналдо бяха отменени поради засади, като при първата ситуация дори треньорът на Ал Насър Луис Кастро извади телефона си, за да покаже на асистент-рефера, че засада няма.

Оказа се, че една минимална част от коляното на португалеца е в засада, за да дойде и 86-ата минута, когато пак при 1:0 вратарят Ясин Бону отнесе португалеца, разминавайки се с топката, дузпа не бе дадена и след това Ал Хилал стигна до успеха.