Селтик победи Глазгоу Рейнджърс с 2:1 в дербито от 21-ия кръг на шотландското първенство. Така "детелините" прекъснаха серията на съперника си от 17 мача без загуба и увеличиха аванса си на върха на осем точки.

Домакините изпуснаха две добри ситуации за гол, дело на Кього Фурухаши и Пауло Бернандо. Вторият успя да се реваншира в 25-ата минута и откри резултата за Селтик с удар от границата на наказателното поле.

До края на полувремето Рейнджърс можеше да изравни, но Рос Маккозланд бе спрян от добрата реакция на Джо Харт.

Минути след почивката Кього Фурухаши отправи красив удар от дистанция, който се спря в горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В следващите минути играта на няколко пъти бе прекъсвана заради твърди влизания, а в 71-ата минута Балогу от Рейджърс получи червен картон, който повали откъсващия се Маеда.

Джеймс Таверние върна интригата с гол за "синьо-белите" в 88-ата минута с удар oт фаул. Това обаче беше всичко в този мач.