Според информация, разкрита от редакциите на френските вестници Mediapart и Le Monde и свързана с текущо съдебно разследване, насочено срещу шестима души, "Пари Сен Жермен" е лобирал пред редакцията на France Football, за да може Лионел Меси да спечели "Златната топка" през 2021-а.
Според документите, разгледани от полицейските служители, съществували са тесни връзки (през периода от 2019 г. до 2021 г.) между парижкия клуб и Паскал Фере, по това време главен редактор на France Football и организатор на "Златната топка".
Името на бившия директор на ПСЖ Жан-Марсиал Рибес, който понастоящем е разследван за седем престъпления, включително корупция и търговия с влияние, се появява редовно в тази разрастваща се афера, която е насочена и към президента на ПСЖ Насър Ал-Хелаифи, твърдят френските журналисти.
Паскал Фере, който стана директор за пресата и връзките с медиите за първия отбор на парижани преди година, е спрял статия, поставяща под въпрос потенциално незаконна комисионна, платена от Насър на агента на Хавиер Пасторе през 2011 г.
Журналистът се е възползвал от множество подаръци от парижкия клуб, включително пропуски на "Парк де Пренс" (по-специално за мач срещу "Борусия" (Дортмунд) при закрити врата) и билет за обратен полет в бизнес класа на Qatar Airways, платен от правителството на Катар за сумата от 8986 евро през март 2021 г.
Според Mediapart тези подаръци, предложени от ПСЖ на Фере, са част от опит за лобиране около "Златната топка", спечелена от Лионел Меси през ноември 2021 г., докато гениалният аржентинец носеше фланелката на "Пари Сен Жермен".







ЦСКА получи още билети за финала за Купата на България
Внимание, шофьори: Ограничения и ремонти блокират ключови пътища около София
Обедна емисия
КЗК обвини седем фирми в картел при обществени поръчки
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство
Ивайло Мирчев е бил нападнат от агресивен шофьор, но никой не го е бил
Симеон Николов отива да играе заедно с брат си Александър в Италия
Напрежение на "Кулата" между фермери и полицаи, има пострадали ВИДЕО
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Безпощаден: Стефан Стефанов е полуфиналист на Евро 2026
Красимир Инински: В София стартираме новите тенденции в европейския бокс
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Катя Ивкова: Специалистите по здравни грижи заслужават достойно представителство в Световната здравна асамблея догодина
Кога се допълват и кога си противоречат алтернативната и конвенционалната медицина?
Министър Ивкова пред БЛС: Скринингът за онкологични заболявания, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Коментари
Напиши коментар13:46 | 7 яну 2024 г.
13:45 | 7 яну 2024 г.
13:44 | 7 яну 2024 г.
13:44 | 7 яну 2024 г.
13:43 | 7 яну 2024 г.
13:38 | 7 яну 2024 г.
13:37 | 7 яну 2024 г.
13:37 | 7 яну 2024 г.
13:29 | 7 яну 2024 г.
13:12 | 7 яну 2024 г.
Напиши коментар