Лече прекъсна сушата си от шест последователни двубоя без победа в италианското първенство, след като в среща от 23-ия кръг на Серия "А" надви като домакин с 3:2 състава на Фиорентина.
На "Стадио виа дел Маре" двата отбора изиграха спиращ дъха мач, в който зрителите по трибуните станаха свидетели на пет гола, три греди и редица обрати.
За домакините всичко стартира отлично, защото в 17-ата минута Реми Удин стреля от пряк свободен удар, а топката премина под стената, построена от футболисти на Фиорентина, за да влети във вратата на "виолетовите" за 1:0.
Гостите отговориха в началните минути на втората част, когато Роландо Мандрагора изравни резултата с изстрел от дистанция.
В средата на полувремето футболистите на Винченцо Италиано стигнаха и до пълен обрат чрез Лукас Белтран, който наказа кошмарна грешка на вратаря Владимиро Фалконе, пресичайки негов опит за подаване.
Преднината на Фиорентина се задържа до заключителните секунди на редовното време, когато Роберто Пиколи с глава реализира за 2:2, възстановявайки паритета в двубоя.
Драмата в мача обаче тепърва предстоеше, тъй като в 92-ата минута удар на Никола Кръстович бе отразен, но при добавката Патрик Доргу беше точен за "жълто-червените", носейки крайната победа на своя тим.
С успеха Лече събра 24 точки и се изкачи до 13-ата позиция в подреждането, докато "виолетовите" остават 6-и с 34 пункта.







Загиналият в катастрофа Диого Жота стана футболист на 2025 г.
Повече пари за МВР и отбрана сигнал ли са за тревожна 2026 година?
Шофьорите ще плащат повече за смяна на гуми
Финансист: Еврото не е панацея, бюджетът наказва бизнеса
Бащинството носи най-много радост на A$AP Rocky
Желязков: Германските инвестиции към второто тримесечие на 2025 г. са 4,129 млрд. евро
СГП, СДВР, БАБХ и НАП откриха 9 тона месо с неясен произход
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Гига Чикадзе се завръща срещу Кевин Валехос на финалното UFC събитие за 2025 г.
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар19:53 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар