Рейнджърс се изравни по точки с лидера Селтик и завърза още повече интригата за титлата в Шотландия.

Сините победиха Абърдийн с 2:1 в 25-ия кръг и така събраха 58 точки, колкото и Детелините, които имат предимство по голова разлика, като и двата тима са изиграли по равен брой мачове.

Успех с поне 3 попадения щеше да изведе Рейнджърс дори на върха и те поведоха още в 7-ата минута, когато се разписа Раби Матонди.

Доминацията на домакините бе сериозна, но втори гол не падна и малко преди паузата Боян Мийовски изравни за Абърдийн, за който дебют начело правеше Нийл Уорнък.

Все пак в средата на втората част Тод Кантуел вкара след добавката и донесе успеха са Рейнджърс, който бе 5-и пореден в първенството и 10-и в последните 11 мача. Довечера Селтик гостува на 7-ия Хибърниън, но така или иначе Сините ще имат мач по-малко.