Астън Вила постигна драматична победа с 3:2 при гостуването си срещу Лутън Таун в мач от 27-ия кръг от Висшата английска лига.

Отборът от Бирмингам водеше с 2:0 преди почивката, допусна изравняване, но в края се добра до трети пореден успех при гостуване.

Голове на Оли Уоткинс в 24-ата и 38-ата минута дадоха два гола аванс в полза на "лъвовете".

Домакините, които продължават да се борят за запазване на мястото си в елита, намалиха изоставането си чрез Тахит Чонг в 66-ата минута. Само шест минути след това Карлтън Морис възстанови равенството.

Последва натиск на "шапкарите", но Астън Вила се добра до победен гол чрез Люка Дин минута преди изтичане на редовното време.

Воденият от Унай Емери състав е на четвърта позиция до момента с 55 точки. Лутън има 20 пункта на 18-то място във Висшата лига.

Астън Вила не е финиширал в топ 4 от 1996 година.