Точно изпълнена дузпа от Кристиано Роналдо в 118-ата минута се оказа недостатъчна за неговия тим Ал Насър (Саудитска Арабия) да продължи в азиатската Шампионска лига.
Саудитския тим спечели с 3:2 редовното време срещу Ал Аин (ОАЕ), който пък беше победил с 1:0 на свой терен преди седмица. Наложи се да се играят продължения, в които най-напред гостите вкараха за 3:3. Дузпа на Роналдо в 118-ата минута направи резултата в срещата 4:3 и общият 4:4, което означаваше изпълнение на дузпи.
Но при наказателните удари тимът на Ал Аин вкара три от три опита, докато за Ал Насър от четири изстрела точен беше само Кристиано Роналдо при третата дузпа.
Гостите от ОАЕ започнаха доста напористо и поведоха с 0:2 в 28-ата и 45-ата минута с два гола на мароканеца Софиян Рахими. Но Абдулрахман Гарееб намали за Ал Насър, а 6 минути след началото на втората част резултатът беше равен. След час игра се откри пред Роналдо страхотна възможност, но никой не повярва когато той пропусна буквално от малкото наказателно поле. Но 39-годишният португалец сам вдигна оборотите и изработи попадението на бразилеца Телеш, с което мачът отиде в продълженията.
Началото на допълнителните 30 минути беше горчиво за Ал Насър, които oстанаха с човек по-малко, а веднага след това гостите изравниха за 3:3 чрез Султан Ал Шавси. Роналдо спечели след като беше съборен от Саеед Джумаа и вкара дузпа за 4:3, след това обаче само неговото усилие от бялата точка беше крайно недостатъчно.
Ал Аин в следващата фаза ще играе отново с отбор от Саудитска Арабия, тъй като чака победителя от мача Ал Хилал – Ал Итихад.
Снимка: БГНЕС







Конституционният съд с решение за промените в Закона за здравето
Белите акули се превръщат в любимата плячка на косатките (+ВИДЕО)
Пеевски: Рашков се гърчи като червей
Костадинов: Бюджет 2026 е много греховно заченат
Шон Уайт замени Нина Добрев с инфлуенсърка
Защо трима силни мъже теглиха 40-тонен самолет?
7 дни в седмицата в София: 1 евро за зелена зона и 2 евро за синя зона?
Аudi залага всичко на два големи SUV и най-евтиния си електромобил
Как остаряват батериите на plug-in хибридите
Renault обяви цените на новото Clio за България
През декември ЕС прави малките електромобили по-достъпни
Клавиатурни воини: Издание 2025
Треньорът на Майкъл Моралес: Победата на UFC 322 може да ни изведе до елиминационен бой за титлата
Белал Мохамед: „Ако Джек Делла Мадалена допусне грешка, Махачев няма да го пусне“
Николас Санабрия: „На SENSHI 29 ще бъде война – феновете ще я усетят!“
Какви ползи ни носи райската ябълка?
Какво се случва с тялото и ума ни, когато се „отнасяме“ за кратко?
Йога при мигрена
Оток на ръцете или краката след операция
Коментари
Напиши коментар09:01 | 12 мар 2024 г.
08:58 | 12 мар 2024 г.
08:57 | 12 мар 2024 г.
08:57 | 12 мар 2024 г.
08:55 | 12 мар 2024 г.
08:50 | 12 мар 2024 г.
08:47 | 12 мар 2024 г.
08:42 | 12 мар 2024 г.
08:39 | 12 мар 2024 г.
08:34 | 12 мар 2024 г.
Напиши коментар