Маурисио Почетино започна работата си като селекционер на мъжкия национален отбор по футбол на САЩ и заяви, че неговите избраници трябва да взимат пример от женския тим на страната.
"Тук сме, защото искаме да печелим. Имаме много добри модели около себе си, които трябва да следваме. Трябва да вярваме, че можем да спечелим Световното първенство", коментира пред медиите 52-годишният аржентинец, заменил Грег Берхалтер.
Той е общо десетият треньор на САЩ за последните 14 години. Юрген Клинсман беше начело на американците между 2011 и 2016 година.
Американският отбор не е игра на четвъртфинал на Световен шампионат от 2022 година.
"Трябва да покажем, че можем да играем като колектив", каза още той.
Почетино е водил Еспаньол в Испания, Саутхямптън, Тотнъм и Челси в Англия, както и Пари Сен Жермен във Франция.








В "България сутрин" на 27 юни от 9:30 часа: Как тялото ни сигнализира за наличието на тревожност?
Мондиалът в Северна Америка се превърна в най-посещавания в историята
Николов: Контрол на продуктите няма, това е като епидемия
Войник заплаши Путин: Армията ще насочи оръжията си срещу Кремъл ВИДЕО
Бъбривкото със самостоятелен филм! Магарето излиза от сянката на Шрек
САЩ забрани продажбите на шведска марка, свързана с китайци
Най-ефективните начини за пестене на гориво при шофиране в града
Как работят виртуалните предавки на Porsche Taycan
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Битка на Флойд Мейуедър е отменена заради съдебен спор
Джъстин Гейджи постигна повече дори от Хабиб и Махачев
Жури де Соуса за SENSHI Grand Prix: Различен съм и мога да се конкурирам с всеки в тази категория
Крис Сайборг обяви последния мач в кариерата си
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар