Бившият шведски футболен национал Златан Ибрахимович съжалява, че по време на активната си състезателна кариера не е играл за германски клуб.
Нападателят коментира в интервю за "Спортс Илюстрейтид", цитирано от ДПА, че с удоволствие е щял да защитава цветовете на местния гранд Байерн Мюнхен.
"Нямаше да бъде лошо, ако бях играл в Байерн, най-малкото заради историята и футболистите, които са преминали през този клуб. За мен Байерн е сред петте най-добри отбора в света", заяви Ибрахимович.
"Но те не можеха да си ме позволят", добави саркастично той и продължи по-сериозно: "Честно казано в нито един момент през моята кариера не е имало възможност да отида в Байерн. Със сигурност щеше да е приятно, но съдбата имаше други планове за мен".
Шведът завърши кариерата си през миналата година с екипа на Милан, а в момента е консултант в италианския клуб. В кариерата си той е печелил титлите във футболните първенства на Италия, Испания, Франция и Нидерландия, а с Манчестър Юнайтед вдигна трофея в Лига Европа.
43-годишният голаджия призна, че като цяло е фен на германския футбол.
"Стадионите в Германия ми харесват, винаги са разпродадени. Възхищавам се на германския футбол и на националния отбор на страната", каза още той.








Хороскоп за 22 юни 2026: Добри новини и интересни срещи за зодиите
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Дейна Уайт за оплакванията на Алекс Перейра: Той не е човек, който търси оправдания
Джъстин Гейджи: Не мисля за отказване, а Топурия няма да получи незабавен реванш
Виктор Скерлев с бронз от Големия шлем в Монголия
Терънс Крауфорд не прие оправданията на Ерол Спенс за битката им през 2023 година
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментар20:43 | 9 дек 2024 г.
18:03 | 7 дек 2024 г.
21:32 | 6 дек 2024 г.
21:14 | 6 дек 2024 г.
20:37 | 6 дек 2024 г.
20:33 | 6 дек 2024 г.
Напиши коментар