Днес ще се изиграят реваншите от осминафиналите в Лига Европа и Лига на конференциите. В два от най-интригуващите двубоя в ЛЕ Манчестър Юнайтед е домакин на Реал Сосиедад, а Тотнъм посреща АЗ Алкмаар. И двете срещи са от 22:00 часа българско време.
Юнайтед на Рубен Аморим е с последен шанс да завоюва трофей този сезон, който предвид 14-то място във Висшата лига, няма възможност да се класира за Шампионска лига освен триумф в Лига Европа. След 1:1 с Реал Сосиедад на испанска земя, сега „червените дяволи“ посрещат коравия тим от Сан Себастиан на „Олд Трафорд“, който ще бъде наелектризиран. Юнайтед има върху какво да се опре преди реванша след доброто представяне срещу Арсенал през уикенда. На другия полюс са настроенията в Сосиедад, където отборът допусна домакинска загуба от Севиля в последния кръг на Ла Лига.
Тотнъм е съсед на манчестърци в таблицата на Премиършип. „Шпорите“ са на приливи и отливи не само в резултатите, не само във формата си, а и самото си представяне в отделните мачове. Това нагледно бе демонстрирано в последния двубой на Анге Постекоглу и компания, когато отборът извади късмет срещу Борнемут и завърши наравно 2:2, наваксвайки два гола пасив срещу „черешките“. Все пак, лондончани намериха сили да изравнят въпреки трудностите си. Сега Тотнъм трябва да наваксва пасив и срещу опасния тим на АЗ Алкмаар, който спечели първата среща в Нидерландия с минималното 1:0.
В Лигата на конференциите фаворитът за трофея Челси посреща датския Копенхаген с аванс от 2:1 след първия двубой.
Пълна програма за осминафиналните реванши в Лига Европа:
19:45
Атлетик Билбао – Рома
Айнтрахт Франкфурт – Аякс
Лацио – Виктория Пилзен
Олимпиакос – Будьо/Глимт
22:00
Лион – ФКСБ
Манчестър Юнайтед – Реал Сосиедад
Рейнджърс – Фенербахче
Тотнъм – АЗ Алкмаар
Пълна програма за осминафиналните реванши в Лига на конференциите:
19:45
Серкъл Брюж – Ягелония
Юргорден – Пафос
Лугано – Целе
Рапид Виена – Борац Баня Лука
22:00
Челси – Копенхаген
Фиорентина – Панатинайкос
Легия Варшава – Молде
Витория Гимараеш – Бетис.








Родители излязоха на протест: "Борим се всяко дете да се прибере у дома"
Експерти в спор за Бюджет 2026: Къде отиват парите на държавата?
Задържаха Симона Радева, утре я конвоират до затвора в София
Ягодовата луна променя живота на част от зодиите
Путин прие Лукашенко във "Валдай" на фона на ескалацията около Беларус
Трагедия в Ню Йорк: Четири деца и две жени са намерени мъртви
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Усик изненадващо оваканти трите шампионски пояса
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар