Зашеметяващата победа на Арсенал над Реал (Мадрид) с 3:0 снощи в първи четвъртфинал в Шампионската лига донесе на Англия още една квота за най-престижния клубен турнир от следващия сезон 2025/26, съобщи статистическия департамент на УЕФА.
Това се очакваше да се случи, тъй като английската Висша лига се нуждаеше само от една победа на който и да е от отборите, достигнали четвъртфиналния етап в турнирите на УЕФА, за да вземе една от двете допълнителни квоти освен четирите, които се предоставят на първите четири държави в таблицата на коефицентите. С точките, добавени от Арсенал, Англия вече е недостижима на първото място за страните, които се нареждат по-надолу. Както е известно, броят на участниците в клубните турнири на Европа се определя от местата на всяка лига във въпросната ранглиста.
При тази система на калкулиране на успеваемостта отборите получават две точки за победа и една за равенство, като се събират всички точки, получени от всеки клуб, и се разделят на броя на клубовете от съответната лига, участващи в Европа. Сега се оказва, че Англия може да има до седем отбора в предстоящата Шампионска лига, ако Астън Вила спечели тазгодишното издание, без да се класира през Висшата лига, и ако Манчестър Юнайтед или Тотнъм Хотспър се класират в Лига Европа. Според резултатите до момента, Италия води в борбата за допълнителното второ място, като Германия и Испания за момента изостават.
В Англия Ливърпул върви към шампионската титла, следван точно от Арсенал. Нотингам Форест е на 3-ото място, а след това се нареждат четири отбора в рамките на 2 точки – Челси, Нюкасъл, Манчестър Сити и Астън Вила.








Мъж загина в голям пожар в Гърция, хора се евакуират спешно
"Левски" представи португалския полузащитник Сержиньо
AI се използва активно от 95% от учениците в България
8 арестувани, сред които и държавен служител, за измама с евросредства
Ивайло Мирчев призова правителството да оттегли Бюджет’26
Ескортираният самолет е бил с грешен код за отвличане
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Жулиен Риков преди SENSHI 32: Елате да подкрепите българските бойци! (ВИДЕО)
Дионтей Уайлдър или Джон Джоунс за финална битка на Усик?!?
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 32 Grand Prix: Само Господ може да ме спре
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Възможен ключ към по-здравословно стареене се крие в клетъчните „електроцентрали“
Коментари
Напиши коментар13:18 | 10 апр 2025 г.
21:26 | 9 апр 2025 г.
18:07 | 9 апр 2025 г.
Напиши коментар