Селекционерът на френския национален отбор Дидие Дешан изрази задоволството си от победата за водения от него тим с 2:0 срещу Германия в мача за третото място в Лигата на нациите.
"Когато създавам отбор, целта ми е да гарантирам, че той може да бъде възможно най-опасен за противника. Въз основа на тези два мача, да, имаме способността да вкарваме голове и ако бяхме постигнали по-голяма ефективност, можеше да постигнем и по-добро класиране. Демонстрирахме огромно качество през този международен период, но най-впечатляващото нещо беше отличният начин на мислене на отбора", коментира Дешан пред медиите след края на двубоя в Щутгарт.
Звездата на "петлите" Килиан Мбапе, който се отличи с попадение и асистенция, отдаде голямо значение на успеха срещу Бундестима.
"Щастливи сме, че победихме отбор като Германия. Те имаха много възможности, но не вкараха. След това ние реализирахме и след почивката двубоят беше равностоен, но ние имахме много шансове", заяви нападателят на Реал Мадрид пред германската телевизия RTL.
Снимка: БГНЕС







Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Мощно слънчево изригване носи към земята магнитна буря на 13 май
Мързелива баница без кори със сирене и кисело мляко
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Ашли Греъм с признания за синовете си
Пътниците от кораба с хантавирус са си у дома: Каква е опасността от пандемия?
Хит сред звездите: Откопчани дънки
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар23:06 | 9 юни 2025 г.
Напиши коментар