Един от синовете на Зинедин Зидан смени националността си и ще играе за националния отбор на Алжир. Става въпрос за Лука Зидан, който се надява да последна стъпките на своя легендарен баща и да участва на Световно първенство, предава Ройтерс.
Зидан игра за Франция на младежко ниво. Промяна на националността му беше одобрена от Световната футболна федерация (ФИФА) и публикувана на тяхната платформа за промяна на асоциацията.
Зидан играе за испанския втородивизионен отбор Гранада и промяната е индикация, че алжирците се стремят да добавят повече опции към вратарския си пост. Алжир е използвал четирима вратари през последната година в мачове, като Алексис Гендуз е първият избор.
27-годишният Лука е вторият от четиримата синове на Зидан, всички от които са завършили Академията на Реал Мадрид. Той изигра два мача за Реал и има опит в Ла Лига срещу Райо Валекано, но през последните четири сезона се състезаваше във втора испанска дивизия за Ейбар, а сега и за Гранада.
Зидан е играл за Франция на няколко юношески нива, включително до 20 години, което налага официална промяна на националността, за да представя Алжир. Той може да играе за северноафриканската страна заради баща си, чиито родители са от региона Кабилие в Алжир.
Очаква се Алжир да си осигури място на Мондиала през 2026 година след квалификацията срещу Сомалия следващия месец.
Зинедин Зидан спечели Световното първенство с Франция 1998, като играе важна роля в домакинския им успех, но беше изгонен на финала през 2006-а в Германия, където "петлите" загубиха от Италия.







Късна емисия
Пуснаха колите през "Дунав мост" при Русе
Рецепта по турски: Пиде с три вида пълнеж
Готов ли е малкият бизнес в България за еврозоната?
Цончо Ганев: Проектобюджетът ни загробва със заеми и унищожава малкия и среден бизнес
Тръмп заплашва нюйоркчани: Спрете комуниста Зохран Мамдани или ще си платите
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар23:37 | 19 сеп 2025 г.
22:51 | 19 сеп 2025 г.
Напиши коментар