Капитанът на националния отбор по футбол на Англия - Хари Кейн, ще пропусне приятелския мач срещу Уелс. Срещата е днес от 21.45 и може да я следите в Gol.bg.
Новината за Кейн съобщи лично селекционерът на "трите лъва" Томас Тухел.
Англичаните посрещат националите на Уелс на стадион "Уембли" в Лондон тази вечер, преди да се насочат квалификационния мач за Световното първенство срещу Латвия във вторник.
Очаква се Кейн да играе в Рига, но водещият голмайстор на Англия за всички времена ще пропусне двубоя с Уелс поради контузия, получена в края на срещата на клубния му състав Байерн Мюнхен с Айнтрахт Франкфурт през уикенда.
"Хари ще пропусне мача. Той получи травма в последния си мач с Байерн Мюнхен. За него беше твърде болезнено да тренира и е твърде рисковано да получи още един удар. Просто ще бъде в нестабилна ситуация откъм болката и затова му дадохме възможност ситуацията да се успокои. Убедени сме, че ще бъде готов за мача срещу Латвия", коментира Тухел.
Старши треньорът на Англия потвърди още, че Джон Стоунс, Джордан Хендерсън или Деклан Райс ще бъде капитан на отбора в отсъствието на Кейн.
"Вярваме в това, което градим и в това, което чувстваме. Вярваме в това, което виждаме с този тим и с този състав. Надпреварата започна. Не съм изненадан, че ме питат за решенията ми и че хората може би са съгласни и не са съгласни, но това е естеството на работата ми", обясни Томас Тухел и добави:
"Обратната връзка след последния ни мач беше много, много положителна и мисля, че цялата заслуга е на отбора, защото феновете на стадиона, а дори и тези у дома, усетиха, че играем като отбор. Това беше най-важното."
Тухел ще трябва да направи някои принудителни промени в тима в сравнение с двубоя срещу Сърбия и каза, че е имало "огромен шанс" да започне със същия състав, ако можеше, тъй като се стреми да изгради отбор за Световното първенство.
"В крайна сметка искаме първо да се класираме, което все още не сме направили. Когато пристигнем в САЩ, искаме да останем докрай. Можем да го постигнем само, ако пристигнем със силен, наистина силен отбор. Гледах документален филм за Ню Инглънд Пейтриътс и видях цитат, че "не събираме най-талантливите играчи, а изграждаме отбор". Напълно съм съгласен, така че точно това се опитваме да направим", коментира още германският специалист.







По-скъпи таксита още днес: Шофьори избират дали да отложат новите цени за 1 януари
Депутатите приеха в ресорната комисия бюджета на ДОО за заплати и пенсии
Коледни бонуси и 13-а заплата: Как фирмите в България стимулират служителите си
АНКЕТА: Трябва ли правителството да подаде оставка и да отидем на предсрочни избори?
Черната златка унищожава овощните градини, такова масово нападение не е имало
Кралица Рания показа най-смелия си маникюр досега
Кметът Иван Гавалюгов забрани митинга на "ДПС-Ново начало" в Ботевград
Мъж преби 71-годишния си дядо, друг – майка си
Ford връща Fiesta с помощта на Renault
Сърбин е следващият шеф на BMW
Най-надеждните дизелови кросоувъри втора ръка
Умните колела вече променят автомобилната индустрия
БФ по Сумо отличи най-добрите спортисти за 2025
Олександър Усик обясни защо иска следващият му съперник да бъде именно Дионтей Уайлдър
Водещите имена на българския бокс си дават среща в Стара Загора
Легенди от K-1 и звездите на SENSHI връчиха най-престижните отличия „Златен пояс“ 2025
Важно ли е пълзенето?
Тренировките спират растежа на туморни клетки
Кое да изберем лазерен или химичен пилинг?
Хормонален дисбаланс и ролята на физическата активност
Коментари
Напиши коментар09:33 | 9 окт 2025 г.
Напиши коментар