Коди Гакпо се разписа два пъти от дузпа, а Тиджани Райндерс и Мемфис Депай добавиха по един гол за победа на Нидерландия с 4:0 над Малта в мач от световните квалификации по футбол в Зона Европа. Така "лалетата" оглавиха еднолично Група G с 13 точки и три повече от Полша и Финландия.
Гакпо реализира първата дузпа след 12 минути игра и вкара отново от бялата точка в началото на второто полувреме. Нападателят на Ливърпул асистира на Райндерс за третия гол в 57-та минута, а Депай бе точен с глава в добавеното време за крайното 4:0 в полза на Нидерландия.
В следващия си мач в неделя "лалетата" ще приемат отбора на Финландия, който спечели с 2:1 срещу Литва.
Двама футболисти на българския ЦСКА играха като титуляри в първите октомврийски мачове от световните квалификации. Нападателят Йоанис Питас вкара от дузпа в шестата минута на добавеното време и Кипър измъкна равенство 2:2 срещу Босна и Херцеговина в среща от Група Н.
През първото полувреме Никола Катич и автогол на Неофитос Михаил дадоха преднина на гостите в Ларнака, а Константинос Лаифис намали за Кипър, който е четвърти в класирането с пет точки и осем по-малко от Босна и Херцеговина. Лидер е Австрия с 15 точки след разгром с 10:0 срещу Сан Марино. Четири гола записа нападателят на Цървена звезда Марко Арнаутович.
Също в разгром, но на обратната страна, игра стражът на "червените" Фьодор Лапоухов. Той пази 90 минути вратата на националния тим на Беларус, който получи шест попадения от Дания и остана на последно място в Група С без точки от три двубоя и голова разлика 1:13.
Датчаните, за които по два гола реализираха Расмус Хьойлунд и Андерс Драйер, водят в класирането със седем точки и равенство с Шотландия. Отборът на Стийв Кларк надделя с 3:1 срещу Гърция с попадения на Райън Кристи, Люис Фъргюсън и Линдън Дайкс.
Чехия и Хърватия завършиха 0:0 и останаха равни на върха в класирането на Група L с по 13 точки. Четири по-малко имат Фарьорските острови, които се наложиха с изразителното 4:0 срещу Черна гора.
Световни квалификации по футбол в Зона Европа:
Финландия - Литва - 2:1
Австрия - Сан Марино - 10:0
Беларус - Дания - 0:6
Кипър - Босна и Херцеговина - 2:2
Чехия - Хърватия - 0:0
Фарьорски острови - Черна гора - 4:0
Малта - Нидерландия - 0:4
Шотландия - Гърция - 3:1
Снимка: БГНЕС







Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Ашли Греъм с признания за синовете си
Пътниците от кораба с хантавирус са си у дома: Каква е опасността от пандемия?
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар