Селекционерът на националния отбор на Франция по футбол Дидие Дешан беше изключително щастлив от победата с 4:0 над Украйна и класирането на тима за Световното първенство през 2026 година.
„Време е да се позабавляваме. Целта ни беше да се класираме за Световното първенство и го направихме. Първото полувреме не беше лесно. Но направихме каквото трябваше. Възползвахме се от първата си реална възможност. Не бива да омаловажаваме постигнатото. Гордеем се със себе си“, заяви Дешан, цитиран от официалния уебсайт на УЕФА.
Той похвали представянето на нападателя Килиан Мбапе, който вкара два гола за успеха.
„Килиан се справя добре. Той се върна на върха на силите си, както физически, така и психически. Откакто пое капитанската лента, Мбапе върши чудесна работа. Той е не само страхотен играч, но и чудесна личност, която обединява всички. Това е част от неговите лидерски качества. Той слушаше и се учеше. Франция винаги ще бъде по-силна с Мбапе в състава. Той улеснява работата ни. Днес направи всичко перфектно, както като играч, така и като капитан“, добави Дешан.
Старши треньорът на Франция Дидие Дешан беше доволен и от представянето на халфа Раян Шерки.
„Той се завърна след контузия. Искахме Шерки да може да играе свободно с Олисе. Той има техническите умения, може да прави отлични подавания и да стреля, дори и не винаги да намира целта. Способен е да обръща мачовете, както демонстрира по време на престоя си в Манчестър Сити", коментира наставникът.
Франция завърши на първо място в група D и се класира за Световното първенство през 2026 година, което ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико.
Снимка: БГНЕС








Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Дейна Уайт за оплакванията на Алекс Перейра: Той не е човек, който търси оправдания
Джъстин Гейджи: Не мисля за отказване, а Топурия няма да получи незабавен реванш
Виктор Скерлев с бронз от Големия шлем в Монголия
Терънс Крауфорд не прие оправданията на Ерол Спенс за битката им през 2023 година
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар